Visureigiai – tai automobiliai, pritaikyti važiuoti įvairiomis sąlygomis, tiek asfaltuotais keliais, tiek bekelėmis. Jie pasižymi didesniais ratais, aukštesne prošvaisa ir galingesniu varikliu nei įprasti lengvieji automobiliai. Visureigiai gali būti tiek ratiniai (automobiliai, traktoriai, šarvuočiai), tiek vikšriniai (traktoriai, šarvuočiai, savaeigės, tankai) ar net vikšraračiai (specialieji visureigiai).

Visureigių gamyba ir modeliai

Visureigius gamina daugelis žinomų automobilių gamintojų, tokių kaip Audi, BMW, Volkswagen, Mercedes-Benz, Volvo, Opel, Ford, Toyota ir kt.  Lietuvoje populiariausi visureigių modeliai yra Opel Frontera, Volkswagen Tiguan, Nissan Qashqai, Honda HR-V, Toyota C-HR, Peugeot 2008 ir kt. Visureigiai skirstomi į du pagrindinius segmentus – prestižinį ir masinį. Prestižiniai visureigiai pasižymi prabangiu interjeru, galingais varikliais ir aukšta kaina, o masiniai visureigiai labiau orientuoti į praktiškumą ir prieinamumą plačiajai vartotojų auditorijai.

Elektriniai visureigiai

Pastaraisiais metais vis populiaresni tampa elektriniai visureigiai. Jie varomi elektros varikliais ir turi įkraunamas baterijas, todėl yra ekologiškesni ir ekonomiškesni nei tradiciniai visureigiai su vidaus degimo varikliais. Elektriniai visureigiai taip pat pasižymi tylesniu veikimu ir mažesnėmis priežiūros išlaidomis.Tarp populiariausių elektrinių visureigių modelių galima paminėti Jaguar I-PACE, BMW iX3, Audi e-tron, Mercedes-Benz EQC, Volkswagen ID.4 ir kt. Lietuvoje taip pat galima įsigyti elektrinių visureigių, pavyzdžiui, ChangAn UNI-K IDD.Apibendrinant, visureigiai – tai universalūs automobiliai, tinkami įvairioms sąlygoms ir poreikiams. Jie gaminami tiek su tradiciniais vidaus degimo varikliais, tiek su elektros varikliais. Elektriniai visureigiai tampa vis populiaresni dėl savo ekologiškumo, ekonomiškumo ir pažangių technologijų. Tikėtina, kad ateityje elektrinių visureigių dalis rinkoje tik augs.